Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 – latki) stoją wraz z wychowawczynią w Gaju Świętopełka i prezetnują się do zdjęcia prezentując plakat "Sprzątamy dla Polski".

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi dzieci z oddziału przedszkolnego Miś Uszatek miały okazję uczestniczyć w VII edycji akcji #SprzątamyDlaPolski tworząc tym samym wyjątkową zieloną drużynę małych ekopatriotów. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest skuteczna walka z zanieczyszczeniem terenów zielonych, takich jak lasy, parki i skwery. W ramach inicjatywy #SprzątamyDlaPolski organizatorzy dążą do osiągnięcia tego celu poprzez dwuetapowy proces. Akcja w naszej grupie rozpoczęła się od cyklu edukacyjnego, skierowanego dla przedszkoli. W trakcie tego okresu dzieci zdobyły wiedzę na temat ochrony środowiska i segregacji śmieci. Edukacyjny charakter przedsięwzięcia ma na celu nie tylko przygotowanie do masowej akcji sprzątania, ale także kształtowanie trwałych nawyków związanych z troską o środowisko. Drugim etapem tej inicjatywy jest masowe sprzątanie świata, które stanowi finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski.

Podczas wielkiego finału wydarzenia dzieci z radością w praktyce realizowały zdobytą wiedzę, angażując się w sprzątanie terenów zielonych. Dzięki temu podejściu nie tylko skutecznie reagują na zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia, ale również kształtują postawy proekologiczne. Poprzez udział w akcji #SprzątamyDlaPolski nasze 4 – latki nie tylko zdobyły wiedzę na temat ochrony środowiska ale przede wszystkim zjednoczyły się z innymi pod znakiem troski o środowisko. Po raz kolejny pokazując, że w szczytnym celu nawet najmłodsi potrafią się zmobilizować i zorganizować inicjatywy przyjazne środowisku w trosce o nas i los przyszłych pokoleń.