Uczestniczka powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przejeżdża rowerem przez przeszkodę "tarkę".

24 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na zawody przyjechały szkoły z sześciu gmin powiatu kartuskiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach w różnych konkurencjach, mających na celu podniesienie świadomości i umiejętności związanych z bezpieczeństwem na drodze. Podczas turnieju uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test z wiedzy o bezpieczeństwie oraz test ze znajomości ruchu drogowego – przejazd przez skrzyżowania. Ponadto rozwiązywali praktyczne problemy dotyczące pierwszej pomocy u pielęgniarki szkolnej, przejeżdżali przez tor przeszkód oraz przez wyznaczoną trasę na miasteczku ruchu drogowego. Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego "Mała Szkoła" w Szopie okazali się bezkonkurencyjni wygrywając w obu kategoriach oraz zdobywając obie nagrody indywidualne.
Po podsumowaniu wyników wyniki ukształtowały się w następujący sposób:

Kategoria: grupa I

 1. miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny "Mała Szkoła" w Szopie
 2. miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
 3. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
 4. miejsce – Szkoła Podstawowa w Chmielnie
 5. miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilanowie
 6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuchomiu

Kategoria: grupa II

 1. miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie
 2. miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
 3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Przyjaźni
 4. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
 5. miejsce – Szkoła Podstawowa w Chmielnie
 6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Szarłacie

Najlepszymi uczestnikami turnieju zostali: Krzysztof Reuter (grupa I), Daria Neubauer (grupa II), którzy wykazali się nie tylko świetną znajomością przepisów ruchu drogowego, ale również umiejętnością radzenia sobie w różnych sytuacjach na drodze.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji turnieju firmie Sela Bike, gminom powiatu kartuskiemu oraz powiatowi kartuskiemu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, zwycięzcom życzymy wygranej na etapie wojewódzkim!