Trzy uczennice z klasy 7a siedzą i czytają bajki uczniom z oddziałów przedszkolnych.

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej, ponieważ właśnie w tym dniu, w roku 1616 zmarli William Szekspir i Miguel de Cervantes. Dzień Książki poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa. Uczennice z klasy 7a: Nikola Chrząściel, Zofia Żołnowska oraz Diana Agabekyan postanowiły przybliżyć swoje ulubione utwory najmłodszym kolegom i koleżankom. Odwiedziły przedszkole, grupy zerowe oraz klasy pierwsze. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przygód bohaterów bajek, a następnie wykazały zrozumienie czytanego im tekstu, odpowiadając na pytania, które przygotowały starsze koleżanki. Wszyscy uczestnicy akcji odnieśli korzyści – dzieci młodsze ćwiczyły koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsze uczennice ćwiczyły dykcję, płynne czytanie oraz występowanie przed publicznością. Pamiętajmy, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, dlatego czytajmy dzieciom jak najczęściej.