Delegacja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika (dwójka uczniów wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego) składa wiązankę kwiatów pod pomnikiem Matki Boskiej podczas uroczystości 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po raz kolejny spotkaliśmy się w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja podczas gminno – powiatowych uroczystościach w Kartuzach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, poczet sztandarowy z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Kingą Kołecką – Konkol. Kartuskie obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem pocztów sztandarowych, delegacji, mieszkańców do Kościoła św. Kazimierza. Tam została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po zakończonej mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, gdzie złożono okolicznościowe wiązanki.