Przebrane uczennice prezentują książki podczas pasowania na czytelnika.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniach 2 i 8 lutego 2022 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. Była to nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale także kolejne działanie w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tylu bajkowych postaci nie można bowiem spotkać jednocześnie w jednym miejscu, a u nas zebrało się ich naprawdę sporo. Dziewczynki z klasy 3b (Sandra Czaja - Wilma, Dominika Czaja - Wilma, Karolina Misiurska, Klaudia Czylkowska oraz Zofia Pyszka) pod opieką p. Moniki Młyńskiej wprowadziły młodszych kolegów i koleżanki do magicznego świata książek, opowiedziały im o tym, jak należy postępować z książkami i dlaczego czytanie jest takie ważne. Następnie głos zabrał p. dyrektor Piotr Kloczkowski, który zachęcił dzieci do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej, która wzbogaciła się w tym roku o mnóstwo nowych książek, zakupionych w ramach NPRC. Następnie nowi użytkownicy biblioteki złożyli uroczyste ślubowanie czytelnicze.

Na pamiątkę ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz "Wyprawkę Czytelniczą" od Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej "Mała książka – wielki człowiek", która została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W skład wyprawki wchodzi książka "Pierwsze abecadło" i broszura informacyjna dla rodziców. Kampania "Mała książka – wielki człowiek" realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.