Uczennice biorące udział w projekcie mPotęga siedzą przy stoliku i projektują na laptopie breloczek.

Ruszyły zajęcia realizowane w ramach projektu "Modelowanie 3d – wprowadzenie do technologii druku 3d w szkole" realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach "Copernicus" w ramach programu mPotęga. Projekt polega na przeprowadzeniu cyklu zajęć od września do grudnia, podczas których uczniowie poznają tajniki modelowania oraz druku 3d.

Uczniowie biorący udział w zajęciach od września uczą się modelować i projektować bryły 3d. Najpierw były to proste figury, potem breloczek, potem już klucze, a nawet rakieta. Uczniowie wykorzystują do tego celu platformę edukacyjną Tinkercad, poznali interfejs i narzędzia aplikacji online oraz podstawy jej obsługi. Uczyli się wymiarowania, skalowania, ustawiania kamery i światła. To wszystko było potrzebne do samodzielnego modelowania. Niedługo potem zaczęły powstawać pierwsze modele 3d, które mogliśmy wydrukować.

Aktualnie uczniowie pracują nad własnymi projektami, które następnie są wydrukowywane za pomocą drukarki 3d. Uczniowie biorący udział w projekcie mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami podczas konferencji podsumowującej projekt ERASMUS+ "Matematyka Europejczyka – kreatywny nauczyciel kluczem do rozwijania kompetencji STEAM u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi", podczas której demonstrowali projektowanie oraz druk 3d.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

mBank logo fundacja RGB