Na stole leżą kartki wykonane przez uczniów z okazji rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie "Szkoła Przyjaciół Kopernika", którego organizatorem jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wydarzenie to ma miejsce z okazji 550. rocznicy urodzin patrona naszej szkoły - Mikołaja Kopernika. Aby uzyskać certyfikat społeczność szkolna musi wykonać zadania obowiązkowe wynikające z regulaminu. W listopadzie ubiegłego roku odbyliśmy wycieczkę do Torunia śladami wielkiego astronoma. Program wyjazdu nawiązywał do zbliżającej się rocznicy jego urodzin. Ponadto, kartki urodzinowe dla Mikołaja Kopernika są już w drodze do Torunia. Przed nami realizacja kolejnych zadań.

Szkolnymi koordynatorami akcji są p. Lidia Jończak i p. Edyta Słomczyńska.