Uczniowie prezentują się do zdjęcia przy wykonanej gazetce.

W związku z realizacją ogólnopolskiego projektu "Szkoła Przyjaciół Kopernika" uczniowie naszej szkoły, od oddziałów przedszkolnych po klasy ósme, usystematyzowali wiedzę o patronie naszej szkoły – Mikołaju Koperniku oraz o Układzie Słonecznym. Przez cały czas trwania programu nauczyciele naszej szkoły prowadzili lekcje związane z wielkim uczonym.

Uczniowie wykonywali portrety astronoma, oglądali prezentacje i filmy dotyczące życia słynnego uczonego, tworzyli krzyżówki i plakaty o astronomie, a nawet wzięli udział w escape roomie o Układzie Słonecznym. Każda klasa przygotowała również gazetki w salach na których znalazły się informacje oraz portrety Kopernika wykonane przez uczniów. Możemy z całym przekonaniem stwierdzić, że jesteśmy Szkołą Przyjaciół Kopernika. 🙂