Uczniowie z klas 6 stoją na sali gimnastycznej i prezentują apel z okazji Święta Patrona Szkoły.

W dniu 10 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 50 – lecia nadania naszej szkole imienia Mikołaja Kopernika oraz 550 rocznicy jego urodzin. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała zgromadzoną społeczność szkolną – uczniów klas 1 – 3 i oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami. Następnie zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu uczniów klas VI pod kierunkiem pani Lidii Jończak oraz pani Edyty Słomczyńskiej. Aktorzy przybliżyli wszystkim zebranym postać Mikołaja Kopernika oraz nazwy i charakterystykę Układu Słonecznego. Akademię urozmaiciły piosenki tematyczne oraz układy taneczne. Młodzi aktorzy przedstawili planety krążące wokół Słońca. Uroczystość zrobiła na najmłodszych ogromne wrażenie. W ramach uroczystości obchodów zrealizowany został również szkolny konkurs pt. "Portret Mikołaja Kopernika", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Wyniki konkursu wkrótce.