Certyfikat "Szkoły Przyjaciół Kopernika" dla Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.

Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy wyróżnieni prestiżowym certyfikatem "Szkoły Przyjaciół Kopernika" za wykonanie szeregu różnorodnych zadań związanych z 550 rocznicą urodzin patrona szkoły – Mikołaja Kopernika. Organizatorami tego ogólnopolskiego projektu kopernikańskiego byla Szkoła Podstawowa Nr 7 w Toruniu oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Honorowy patronat nad podejmowanymi przez szkoły działaniami objął Minister Edukacji i Nauki. Do programu zgłosiło się około 250 szkół z całej Polski oraz szkół polonijnych, z czego certyfikat uzyskały 154 placówki. Kilka miesięcy pracy uczniów i nauczycieli, udział w konkursach i zadaniach wchodzących w skład tego programu zaowocowały nagrodzeniem naszej szkoły oficjalnym certyfikatem. Efekty naszej pracy można podziwiać na stronie szkoły. Koordynatorkami projektu były p. Lidia Jończak i p. Edyta Słomczyńska.